Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać zieloną szkołę dla dziecka?

admin 0

to coraz popularniejszy sposób wypoczynku dla naszych pociech. Rynek roi się od propozycji tego typu. Na który się zdecydować? Postaramy się odpowiedzieć jak wybrać najbardziej wartościową opcję i nie zbankrutować.

 

Miejsce

To podstawowe pytanie przy planowaniu wypoczynku. Czy lepiej wybrać duży kurort, czy spokojną wioskę nad morzem. Dla przykładu atrakcje Kołobrzeg jest w stanie zapewnić dla najbardziej aktywnych dzieciaków. W sezonie po prostu dużo się tam dzieje. Różnego rodzaju imprezy plenerowe, sportowe, koncerty, obwoźne teatry itp., to po prostu standard w dużym mieście w sezonie wakacyjnym. W dużych ośrodkach organizowane są zielone szkoły oraz kolonie Kołobrzeg. Zatem wszyscy są nastawieni na urozmaicenie pobytu dzieciom i młodzieży, tak aby wrócili za rok. Jeśli natomiast nasze dziecko woli spędzić czas na powietrzu uprawiając sport, to warto pomyśleć nad mniejszą miejscowością. Wtedy wychowawcy bardziej kładą nacisk na integrację i relacje w grupie. Natomiast większe atrakcje są traktowane jako okazyjna wycieczka Kołobrzeg, gdzie dzieci dowozi się do większego miasta na cały dzień. Przeważnie planowane wycieczki, czy też szkoły zielone są w niedalekiej odległości zabytków oraz obiektów do zwiedzania, np. Park Miniatur w Międzyzdrojach., do którego można szybko i sprawnie z Kołobrzegu dojechać.

wycieczka z Kołobrzegu
image-135

Organizator

Często zieloną szkołę organizuje szkoła do której chodzi nasze dziecko. Wtedy z reguły jedzie cała klasa i dzieciaki się znają. Niesie to jednak ze sobą różne ograniczenia. Plan takiej np. zielona szkoła Kołobrzeg musi być dostosowany do możliwości finansowych wszystkich dzieci. Dzieci mniej zamożnych nie będzie stać na płatne wycieczki, czy drogie rejsy statkiem. W związku z tym, jeśli chcielibyśmy, aby wyjazd pełen był takich atrakcji musimy to uzgodnić z innymi rodzicami. Inaczej ma się sprawa z organizowaniem zielonych szkół przez biuro podróży. Tam dostajemy program i wybieramy opcję, na którą nas stać. Jednak grupa dzieci może być sobie zupełnie obca, co też stanowi jakieś wyzwanie. Zwłaszcza, że współczesne dzieci mają problem z nawiązywaniem kontaktów bezpośrednich.

Podobny temat:  Wynajem auta w Lublinie

Preferencje dziecka

Czasem w natłoku propozycji i różnych opcji do wyboru, zapominamy o najważniejszym. To wyjazd naszego dziecka, nie nasz. Zatem do niego należy decyzja jak chce spędzić ten czas. Czy wolałby pełną atrakcji zielona szkoła Kołobrzeg, czy raczej spokojną wieś obok kurortu. Zwykła gra w piłkę na boisku może być ważniejsza od dmuchanych zjeżdżalni i kin. Do tego dziecko musi samo dokonać wyboru dotyczącego towarzystwa na wakacje. Niektóre dzieci czują się bezpieczniej wśród rówieśników z klasy. Natomiast inne są gotowe i otwarte na nowe znajomości. My jako rodzice musimy to uszanować i przede wszystkim porozmawiać, o tym z naszą pociechą.

Kolonie Kołobrzeg

miniatury zabytków
image-136
Podobnie ma się sprawa z koloniami dla dzieci. Jest to kolejna istotna forma wypoczynku w przypadku naszych pociech. Warto wybrać również miejsce, aby dzieci w pobliżu miały sporo atrakcji, gdyż w przeciwnym wypadku będą się nudzić. Dość popularną atrakcją na na na pomorzu zachodnim jest Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach, do którego z Kołobrzegu dostać się już bardzo łatwo. Na terenie obiektu zlokalizowanych jest mnóstwo zabytków, latarni oraz atrakcji architektonicznych krajów nadbałtyckich.

Jeśli interesuje Cię jakie atrakcje oferuje ów park możesz poczytać tutaj: http://baltyckiparkminiatur.pl/nadmorskie-atrakcje/atrakcje-kolobrzeg/

(Visited 62 times, 1 visits today)

Comments are closed.