Press "Enter" to skip to content

Tajne akta tw bolek

admin 0

Dla wielu historyków jak i znawców sceny politycznej od dawna było wiadomo, że były prezydent i działacz opozycyjny Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem służb komunistycznych.
tw bolek aktaPseudonim tw bolek, który dawnemu szefowi Solidarności nadała Służba Bezpieczeństwa, przewijał się na różnych dokumentach, w różnych instytucjach, jednak był to chaotyczny, choć oczywiście bardzo cenny zbiór.

Nigdy nie odnaleziono kompletnych akt dokumentujących związki Lecha Wałęsy z dawnym aparatem władzy, więc informacja o odnalezionych dwóch teczkach dotyczących współpracy byłego prezydenta, wywołała w mediach ogromną sensacje.

Prezes IPN dr Łukasz Kwiatkowski,  potwierdził prawdziwość tej dokumentacji, oczywiście zostanie przebadana przez grafologów, jednak nie ma chyba żadnych wątpliwości co do jej autentyczności. Akta jak się okazało, znajdowały się w posiadaniu nieżyjącego już szefa Wojskowej Służby Wewnętrznej, generała Czesława Kiszczaka, a oddała je dla Instytutu Pamięci Narodowej, wdowa po nim, pani Maria Teresa Kiszczak.

(Visited 75 times, 1 visits today)
Podobny temat:  Niezapomniane chwile rozkoszy

Comments are closed.